Program kroužků 2015/2016

Prázdniny jsou v plném proudu, ale v Brandýském Matýsku rozhodně nezahálíme. Kromě toho, že školičky i dětské kluby jsou (kromě posledního srpnového týdne) v provozu celé prázdniny, máme plně obsazeny příměstské tábory, herna je otevřena dvě dopoledne v týdnu s cvičením a tvořením a dále pokračuje středeční Klub maminek.

Již nyní Vám také přinášíme informace o kroužcích a aktivitách, na které se můžete těšit od září. Důležitá informace pro Vás bude jistě i ta, že opět budeme zajišťovat převody dětí ze škol a školek na kroužky naše i cizích organizací a opět se pokusíme zajistit převody i lidem ve Staré Boleslavi.

V rámci oslav 20 let rodinného centra máte v týdnu od 7.9. do 11.9. vstup do herny, na kroužky v rámci herny (kromě AJ s rodilým mluvčím) a na Cvičení pro rodiče s dětmi U Karla ZDARMA.

V týdnu od 14.9. do 18.9. budou probíhat první hodiny většiny kroužků v Riegrově a v jiných prostorech (kromě Cvičení U Karla, Cvičení s kočárky a Plavání) pro přihlášené. Jóga pro děti a Jóga pro rodiče s dětmi začíná 22.9., Malý přírodovědec 23.9. Permanentky budou vydávány až po prvních hodinách. Přihlaste se včas. Případná uvolněná místa budou poté zveřejněna.

Od září se můžete těšit na veškeré kroužky, na které jste byli doposud zvyklí – detaily a rozpisy jsou zde a také na řadu nových.

V Zahradnické přidáváme 1 hodinu angličtiny s rodilým mluvčím, přesunujeme sem Grafomotoriku s novou paní lektorkou a čtvrteční odpolední program rozšiřujeme o divadélka nebo jiný organizovaný program pro nejmenší. V Riegrově přidáváme (nejen pro dohlídávané dětí) úterní Výtvarné tvoření s prvky artefiletiky (přesun ze Zahradnické). Mění se dny pro Cvičení s kočárky, a to na pondělí a středu pravidelně (příp. v pátky nepravidelně), a pondělní dopolední Yamaha kurzy pro děti se posunují na středeční dopoledne (čtvrteční odpoledne zůstávají).

A co je úplně nové?

Divadelní kroužek pro děti od první do čtvrté třídy s Lubošem Jakubem (jednatelem a hercem z Divadelního souboru při TJ Sokol Toušeň, vystupujícího po celé ČR) – pondělí od 16 do 17 hod v sálku Sokolovny.

Jóga pro děti a Jóga pro rodiče s dětmi s paní lektorkou Zdenou Košálovou – úterý od 15:30 do 17:30 v sálku Sokolovny.

Orientální tance pro děti ve věku 5–10 let s paní lektorkou Petrou Pospíšilovou – pondělí od 17 do 18 hod. v sálku Sokolovny.

Turistický kroužek určený pro děti od 5 let, které jsou schopné ujít alespoň 5 km a nést si batůžek a které dokáží respektovat dospělého vedoucího. Náplní budou 1x měsíčně výpravy do blízkého i vzdálenějšího okolí Města s nenásilným poznáváním přírody, památek a pohybových her venku.

Nová je i naše spolupráce s novými lidmi, kteří přinášejí do Města nové aktivity nebo jen doplňují svou odborností prostor tam, kde je zcela zaplněn (jako např. nedostatek míst v ZUŠ).

Velmi populární a velmi užitečnou aktivitu pro bezpečnost Vašich dětí přináší Bojové umění/ sebeobrana – Krav Maga s Tomášem Kopřivou, která bude probíhat každé pondělí a středu odpoledne v Městském komunitním centru v sále se zrcadly. Více na www.kravjunior.cz, www.krav-maga.cz.

V pátek (a možná přibude i jiný den) přináší Kurzy kresby v prostorách Evangelické fary Marie Adámková, studentka Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, pro děti od 5 do 10 let. Dále doporučujeme individuální, ale i skupinovou Výuku hudby pro všechny (děti, dospělé i seniory) na klavír, zobcovou flétnu, příp. i klarient a saxofon s panem Jiřím Machotou (machotaj@volny.cz).

Přijdou Vám některé stávající nebo nové aktivity zajímavé? Jsou pro Vaše dítě tím, co ho baví, mohlo bavit nebo zatím jen hledáte? Jsme otevřeni pomoci Vám naplnit program pro děti smysluplnými aktivitami. Jakékoliv dotazy adresujte na info@brandyskymatysek.cz nebo přímo na kontakty, jsou-li uvedené v programu.