kdo je kdo (pokus)

  Iva Filípková

  předseda výboru a vedoucí rodinného centra

  Vystudovala Slezskou univerzitu, obor Ekonomie a pracovala v obchodní společnosti, kde získala pestré zkušenosti. Je maminkou dvojčat. Je jednatelkou a vedoucí Brandýského Matýska, kromě toho má na starosti účetnictví, finanční řízení a provoz.

  Matýsek pro mě znamená druhou rodinu, přátelství s řadou skvělých lidí, které bych jinak nikdy nepoznala, podporu, když se příliš nedaří, společnou radost z malých i velkých věcí a poznání toho, že jen máloco se nedá překonat a že to, co nás vnitřně spojuje, má hluboký smysl. Z pracovního hlediska možnost přenést studijní i pracovní zkušenosti z komerční sféry do praxe neziskové organizace, dále se vzdělávat a obohacovat a nalézt rovnováhu – tu energii, co vydáváme, dostáváme zpět díky spokojeným rodinám, které naše služby využívají, a spokojeným zaměstnancům.

    Eva Nejedlá

    člen výboru, koordinátorka kroužků a vzdělávacích akcí, administrátorka projektů

    Eva je vystudovaná sociální pracovnice, pracovala ve státní správě i neziskovém sektoru. Je maminkou dvou dětí. V Brandýském Matýsku zajišťuje vzdělávací aktivity a oslavy, koordinuje kroužky.
    Od září 2018 pracuje jako asistentka pedagoga v ZŠ Na Výsluní. Ráda tráví čas s dětmi a nejlépe v přírodě.

    Matýsek je pro mě společnost úžasných a inspirativních lidí, velká energie, smysluplně strávený čas v dobré společnosti :-).

     

      Jana Pilařová

      člen výboru, koordinátorka projektu Chci práci i rodinu lll. (dětského klubu Gepardi, doprovodů dětí) a lektorka

      Je maminkou dvou dětí, milovníkem háčkování a jiných kreativních činností. V Brandýském Matýsku se věnuje koordinaci dětského klubu Gepardi, doprovodů dětí a projektu Chci práci i rodinu III. Její srdeční záležitostí je vedení kroužku Cvičení miminek do 18 měsíců. Spolu s Jitkou Richterovou vede Cvičení dětí U Karla a je jednou z lektorek kurzu Tvoření pro maminky. Jana je milou podporou a usměvavou tváří Matýska.

        Jana Kusá

        koordinátorka akcí, fundraising, lektorka v dětském klubu Rybičky

        Jana je maminkou dvou dětí. Vystudovala marketingovou komunikaci a mezinárodní obchod a její největší vášní je cestování. S dětmi proto stále plánuje výlety a společně cestují a objevují krásy naší republiky i zahraničí. V Matýskovi se věnuje koordinaci akcí pro děti a fundraisingu.

        Myslím, že jsem si nikdy nemohla přát lepší práci než v Matýskovi. Dělám něco, co považuji za smysluplné, baví mě to a zároveň umožňuje skloubit pracovní i soukromý život. Poznala jsem skvělé lidi, se kterými je radost pracovat. A nejlepší je vidět výsledky, tedy spokojené rodiny se šťastnými dětmi, a o to tu jde.

          Iva Novotná

          koordinátorka Matýskova dětského klubu, dětských skupin a mikrojeslí

          Iva je maminka tří skvělých dětí. Kromě pár let „doma“ pracovala v komerční oblasti, nejvíce ve společnosti Kika jako administrativní pracovník. V létě 2013 se zapojila jako pomocná pečovatelka k dětem v projektu Ženy umí podnikat. Její zapojení se stále zvětšovalo přes služby v herně, pečovatelku na Opičkách a „bazárkování“ až do kanceláře. Od roku 2016 je Iva koordinátorkou Matýskova dětského klubu, dětských skupin a mikrojeslí. V létě bude Iva vedoucí na našem pobytovém táboře.

          Jsem ráda, že jsem si v rámci Matýska vyzkoušela různé práce a mohla se v loňském roce vrátit k administrativní práci, kterou můžu dále skloubit s péčí o mé vlastní děti, které jsou alfou a omegou mého života. V kanceláři jsem opět více zapojila hlavu a zjistila jsem, kolik se toho „musí“ v souvislosti s projekty, s administrativou i občasnou byrokracií – dá se říct, že jsem prozřela a jsem pořád překvapená ze všeho nového. Zároveň jsem velmi ráda, že mohu vykonávat smysluplnou práci, za kterou vidím výsledky, spokojené rodiče a spokojené děti, kterým se snažíme v celém Matýsku maximálně vycházet vstříc a přitom všem mám prostor na vlastní rodinu.

            Lucie Vachková

            PR a externí komunikace

            Je maminkou dvou dětí a původním povoláním zdravotní sestra. V Brandýském Matýsku se věnuje především aktivitám z oblasti externí komunikace – zpracovává grafické materiály, koordinuje informace v newsletteru, na letácích a webu, píše příspěvky do místního tisku. V projektu Ženy umí podnikat pomáhala začínajícím podnikatelkám s vytvořením loga a jiných propagačních materiálů. Je aktivní členkou sdružení a přispívá do další aktivit centra.