Halloween a Svatomartinský lampiónový průvod

Halloween

Halloweenské setkání proběhlo v pátek 6. listopadu. Počasí nás velmi mile překvapilo. Bylo slunečno a hlavně na začínající podzim nevšedně teplo, což přilákalo mnoho návštěvníků. Malí šikulové si mohli vytvořit dýně a strašidélka, podzimní dekorace, které zcela jistě potěšily ne jednu maminku. Dlabání dýní bylo samozřejmostí. Pro zahřátí jsme prodávali dýňovou polévku a nechyběl ani výborný dýňový koláč, který se snědl do posledního kousku.

Po páté hodině se v Panské zahradě rozsvítily lucerničky a nebojácné děti procházely stezku odvahy a pokud byly pozorné, strašidlo na konci procházky je nevystrašilo, ale obdarovalo dárkem.

Lampiónový průvod

11. listopadu jsme se již popáté setkali při příležitosti svátku svatého Martina. Účast byla nad očekávání vysoká, což nás velmi potěšilo. Poprvé jsme v tomto ročníku díky společnosti AUTO KOUT CENTRUM, spol. s r. o. mohli akci profesionálně ozvučit a dále jsme si mohli dovolit zapůjčení pódia, které především využil dětský sbor Slůňata ze ZŠ Na Výsluní. Nejprve jsme v průvodu s rozsvícenými lampióny prošli vytyčenou trasu a po vystoupení dětského sboru a povídání o legendě o svatém Martinovi jsme netrpělivě očekávali jeho příjezd. Jelikož ani letos nezačal s příjezdem svatého Martina na bílém koni padat první sníh, napekli jsme přibližně 600 perníkových vloček, které Martin dětem rozdával. Vločky se rozdaly úplně všechny. Těšíme se na příští rok!

Vzhledem k tomu, že vám perníčky sv. Martina chutnaly a často jste se nás ptali na recept, zde jej uvádíme.

Svatomartinské perníčky

800 g hladké mouky, 120 g Hery, 280 g moučkového cukru, 4 vejce + 1 vejce na potření, 2 lžičky sody, 4 lžíce medu, 3-4 lžíce perníkového koření Vitana, 1 lžíce kakaa

na 1 den do lednice, pečení cca 175 °C, 12 minut

Pernicky-recept