Jóga pro děti s prvky muzikoterapie

Jóga je harmonické spojení těla, mysli a duše. Jóga je o sebepoznání a cestě k vnitřní radosti a svobodě. To, k čemu se dospělý člověk klikatými cestičkami vrací, děti přirozeně žijí. Nekoukají do minulosti ani budoucnosti, žijí v přítomnosti tady a teď. Pokud ještě plně neuvěřily tomu, co jim mnohdy společnost podsouvá, její přesvědčení a možná i omezení o životě, tolik se od dětí můžeme naučit.
Při setkáních se seznamujeme s jógovými pozicemi, protahujeme a posilujeme celé tělo. Provádíme různé dechové a relaxační techniky.
Cvičíme, dýcháme, zpíváme, sdílíme naše příběhy, využíváme mocnou sílu zvuků harmonizačních nástrojů (zvonky a zvonkohry, bubny, tibetské mísy, kalimby…), někdy i spontánně tančíme. Poznáváme, jak funguje naše tělo, jak nás někdy ovládá mysl a emoce. Prohlubujeme vztah k sobě a k ostatním. Učíme se vědomě žít, abychom mohli dál prožívat život v radosti, lehkosti a přirozenosti.

kroužek probíhá ve Studiu Lumina na adrese I. Olbrachta 392, Brandýs nad Labem

Kateřina Stejskalová vystudovala střední pedagogickou školu a na Pedagogické fakultě UK obor Pedagogika předškolního věku. Je akreditovaná lektorka jógy II. třídy a lektorka dětské jógy. S dětmi pracuje celý život, sama je matkou dvou dospívajících dcer. Nyní se nejvíce věnuje józe a vedené meditaci. Miluje hudbu a pohyb, baví ji objevovat a poznávat samu sebe, poznávat nové lidi a být otevřená možnostem, který nám život nabízí.

kroužek není pro malý zájem otevřen