Na přijímačky zostra

Přípravný kurz na státní přijímací řízení na SŠ.

Kurz je koncipován jako intenzivní kurz s maximálním počtem účastníků v počtu 11 dětí/kurz a je určen žákům 9. tříd.

Vypisujeme čtyři skupiny s předpokládaným začátkem koncem září (vypracováním zkušebního testu) a následnou pravidelnou prací od října do března.

Středa

 • 1. skupina ČJ 16:00–17:10; M 17:20–18:30
 • 2. skupina ČJ 17:20–18:30; M 18:40–19:50

Čtvrtek

 • 1. skupina ČJ 15:30–16:40; M 16:50–18:00
 • 2. skupina M 15:30–16:40; ČJ 16:50–18:00

Kurz je v porovnání s kurzem Na přijímačky zlehka intenzivnější, je rozdělena příprava na testy z ČJ i z M. Lektory kurzů jsou Petra Šamšová a Sabina Štědrá (ČJ) a Petr Malinský a Iva Filípková (M). Skupiny jsou malé, dětem tak bude věnována intenzivní pozornost a péče. Koncepce kurzu bude reagovat na potřeby dětí, některé testy si děti zpracují samy doma (bez pomoci rodičů a ostatních) a následně je společně s lektory zkontrolují, opraví chyby a vysvětlí si vše, čemu nerozuměly nebo v čem si nebyly jisté. Některé testy budou zpracovávat přímo na hodinách pod časovým tlakem.

Kurz je plnohodnotnou přípravou na přijímací řízení.

Petra Šamšová

Pracovala jsem jako personalistka v nadnárodní společnosti. Mým zaměřením je Komunikace a Lidské zdroje. Jsem maminkou 2 dětí. Mám ráda cestování a poznávání nových zkušeností. Od roku 2020 pracuji jako asistentka pedagoga v Základní škole Na Výsluní, tato práce je smysluplná, inspirativní a různorodá.
Matýskovi děkuji za možnost zapojit se do jeho projektů, ať už je to doučování dětí prvního stupně, kurz češtiny pro cizince nebo lektorování Na přijímačky zlehka a Na přijímačky zostra. Vzdělání dětí je tou nejlepší věcí, kterou jim můžeme dopřát, a jsem nadšená, že se na tomto procesu můžu podílet.

Petr Malinský

Pracuji již mnoho let v Ústavu jaderné fyziky, mám dvě děti a skvělou ženu. S rodinou rád trávím čas aktivně, například u vody (jsme rodina vodáků).
Mám zkušenosti s doučováním v ZŠ Na Výsluní (matematika), účastním se různých školních akcí (školní výlety, školy v přírodě). O prázdninách jezdím jako vedoucí na pobytový tábor Klepákův Mlýn, který rovněž zajišťuje Brandýský Matýsek. Od září 2023 jsem také lektorem kurzu Na přijímačky zostra.

Iva Filípková

Jsem vedoucí centra rodin, věnuji se především financím, ekonomice, rozpočtům a účetnictví. Matematika mě provází studiem – jsem absolvent Obchodně podnikatelské fakulty se zaměřením na Ekonomiku podnikání – i celoživotní praxí. S přípravou na přijímací řízení mám velmi osobní zkušenost jako rodič dvou deváťáků s hromadou kamarádů, kterým jsem pomohla úspěšně JPZ projít. V současné době vedu v rámci Brandýského Matýska kurzy Přijímačky zlehka pro osmáky – matematickou část. Těším se na další pilné studenty.

Sabina Štědrá

Jsem studentkou 3. ročníku Vysoké školy ekonomické v Praze. Český jazyk je mým velkým koníčkem. S přípravou na přijímací řízení už mám velké zkušenosti. Věnovala jsem se doučování českého jazyka, matematiky a anglického jazyka studentů na základní škole. Pro Brandýský Matýsek jsem dělala 3 léta praktikantku na příměstských táborech. Mezi mé záliby patří například krasobruslení, tanec, čtení, vzdělávání a běh. Jsem velmi šťastná, že mi Brandýský Matýsek poskytl tuto skvělou možnost, a to předávat své zkušenosti a znalosti dál, mladším studentům, kteří se rozhodli jít za svou vysněnou budoucností stejně tak jako já. Těším se na naši spolupráci.

  Mám zájem přihlásit své dítě na tento kurz.

  Vyberte kurz*

  Jméno dítěte*:

  Jméno rodiče*:

  E-mail*: (prosíme vyplňte pozorně)

  Telefon*:

  Máte-li u kurzu Na přijímačky zostra zájem jen o jeden z předmětů, napište prosím vybraný předmět do komentáře.

  Komentář:

  * - povinná pole pro vyplnění

  Osobní údaje zde uvedené zpracováváme za účelem evidence zájemců o kroužek.
  Zpracování osobních údajů podléhá pravidlům uvedeným zde.