Slavíme 20 let!

Rodinné centrum v Brandýse nad Labem letos slaví kulaté jubileum.

Mateřské centrum v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi vzniklo v dubnu 1995 jako jedno z prvních v České republice. Jeho zakladatelkou a dlouholetou vedoucí byla paní Vlaďka Lipovská. V roce 2009 se s centrem rozloučila a předala žezlo dalším aktivním maminkám. Centrum se pak nadále vyvíjelo a dnes je již známe v trochu jiné podobě. Brandýský Matýsek nabízí služby široké skupině rodin v našem městě, realizovalo již tři velké projekty ESF a mnoho menších, je partnerem Města a pomáhá řešit situaci s nedostatkem míst v předškolních zařízení, řeší otázky týkající se slaďování rodiny a práce. Těší nás, že v řadách zaměstnanců Matýska jsou jak rodiče, kteří hledají dobrovolnickou činnost či seberealizaci při rodičovské dovolené, tak ti, kteří v této práci nalézají smysl i po skončení tohoto krásného i náročného období. Organizace je tvořena aktivní skupinou rodičů a díky tomu v sobě nese prvky dobrovolnictví, snadno získává nové nápady a je otevřená podnětům ze strany rodičů i novým situacím.

Oslava výročí – Den rodin – 16.5.2015

Den rodin vnímáme jako významný den a dosud opomíjený svátek, který chceme v kontextu naší činnosti a našeho poslání připomenout a vyzdvihnout, a vytvořit tak novou místní tradici oslavy rodiny jako základní a velmi důležité instituce. Oslava Dne rodin byla v letošním roce součástí oslav konaných v rámci Města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav dne 16.5.2015 (doprovodný program k Městskému běhu) a byla určena především rodinám s malými dětmi. Pro děti byl připraven program, v rámci kterého plnily děti jednoduché sportovní a tvořivé úkoly, mohli shlédnout a také si vyzkoušet kouzla a využít prostory Oblastního Muzea Praha-Východ, kterému za zapůjčení prostor velmi děkujeme. Návštěvníci měli také možnost navštívit stan s informacemi ohledně naší činnosti, minulosti, současnosti i plánů do budoucna, mohli si prohlédnout historické fotky, kroniky, výtvory našich dětí anebo si jen popovídat.

A abychom propojili rodinu s během a dvě souběžné akce dostaly nějaké pojítko – zorganizovali jsme první Dětský běh, kterého se účastnily děti ve věku 4-7 let ve 4 kategoriích. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první malý běh, kterým jsme si chtěli hlavně odzkoušet jak může vše vypadat, snažili jsme se malé běžce najít spíš mezi známými a kamarády. Sešlo se 45 běžců a atmosféra byla výborná ať už při registraci, rozcvičce nebo na startu a v cíli. Nyní už víme, že za rok si můžeme troufnout na další i větší běžeckou akci. Máme první 4 vítěze – Ivu Parlesákovou, Patrika Řihouta, Lauru Řihoutovou a Michala Balouna, kteří si jako druzí a třetí v pořadí odnesli diplomy, trička i medaile, ale zkrátka nepřišli ani všichni ostatní, kteří se zúčastnili a moc si to užili.

Fotografie ze dne rodin najdete zde.

Oslavy 20 letého výročí nám již přinesly nové webové stránky, originální kartičky a pexeso s výtvory dětí, oslavy v rámci dne rodin, skvělé a nové přednášející a před námi jsou další akce – Vernisáž nebo Film o nás, celý rok 2015 bude ještě bohatý na řadu aktivity a velkou zábavu.

Jsme tu pro Vás a máte-li chuť zapojit se do činnosti centra, kontaktujte nás!