Zdraví hrou, Halloween a Svatomartinský lampiónový průvod

Milí přátelé, jako každý rok i letos pro Vás s příchodem podzimu organizujeme tematická setkání pro celou rodinu.
Jistě jste zaznamenali Zdraví hrou – zábavně vzdělávací odpoledne pro děti a rodiče, které proběhlo 22. října v Městském komunitním centru. Matýsek pro nejmenší návštěvníky připravil několik stanovišť, kde se děti naučily správně čistit zoubky, v dětské ordinaci se seznámily se základními lékařskými pomůckami, dozvěděly se o nakupování zdravých potravin a také měly možnost vytvořit si své vlastní srdíčko. Rodiče si mohli nechat změřit tlak, hladinu krevního cukru a cholesterolu. Výsledky pak měli možnost konzultovat s lékařem. Pro každou rodinu pak byl připravený vstup do bazénu zdarma. Akce se vydařila a jsme moc rádi, že na její první ročník dorazilo tolik návštěvníků. Fotografie ze Zraví hrou najdete zde.

V pondělí 31. října jste společně s námi mohli oslavit svátek Halloween. Již třetím rokem jsme pro strašidelné setkání využili prostory zámecké Kočárovny a Panské zahrady. Aktivit bylo připraveno mnoho. Děti si mohly vytvořit ježka či netopýra z borovicové šišky nebo panenku z dřevěné lžíce. Pro nejmenší byla připravena medaile s dýní, kterou si děti ozdobily dle své fantazie. Na přilehlé louce se děti zahřály letem na koštěti a hodem strašidlem. Pasivní zahřátí probíhalo u stánku s občerstvením, kde kromě jiných dobrot bylo možné ochutnat výbornou dýňovou polévku z KrisKros café. Po setmění začalo v Panské zahradě strašit. A víme, že se děti bojí rády. V letošním roce se stezky odvahy zúčastnilo téměř 2x více dětí než v roce minulém. Celá akce byla věnována Janičce Kučerové, které se Brandýský Matýsek snaží pomoci. Přispět jste mohli dobrovolným vstupným a nákupem mýdel a svíček ze Zahradnictví u Machátů (malé zahradnictví, které Kučerovi již několik let provozují). Díky Vám jsme Janičce přispěli částkou 1488 Kč z dobrovolného vstupného. Za dalších cca 2500 Kč jste během akce nakoupili mýdla a svíčky ze Zahradnictví u Machátů. Děkujeme, že pomáháte s námi. Fotografie z Halloweenu najdete zde.

Poslední podzimní setkání, které nás v letošním roce čekalo, byl 11. listopadu Svatomartinský lampiónový průvod. I letos byla akce ozvučena. Průvod vycházel v 17:00 hod. a procházel Panskou zahradou. Čekání na svatého Martina nám zpestřilo vystoupení dětského pěveckého sboru z 5. ZŠ Na Výsluní. Pokud máte svátek svatého Martina spojený s dobrým jídlem a pitím, věříme, že i Vy jste si přišli na své. Občerstvení zajistila brandýská cateringová společnost Jídelna Popelka. I letos přivezl svatý Martin na bílém koni perníkové vločky, ty sněhové už o pár dní dřív. Fotografie ze Svatomartinského lampiónového průvodu najdete zde.

Akce proběhly za finanční podpory města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Děkujeme.