Dětský běh 2020

Léto uběhlo jako voda a za sebou máme nejen prázdniny, ale i oslavy našeho 25. výročí od narození a nedělní dětské běhy (30. 8.) pro děti do 9,99 let. Letošní ročník se konal v náhradním termínu (původně 15. 5. a 21. 6.) a poprvé v Panské zahradě. Podmínky pro běžce byly úplně skvělé, nepršelo, nálada panovala úžasná, takže co víc si přát. Doufáme, že nám to účastníci potvrdí.
Letos se běhu zúčastnilo téměř 90 dětí, trasu jsme zvolili oproti minulým ročníkům delší. Ti nejmenší do 4 let běželi přibližně 70 m, starší děti 250 m a úplně nejstarší kolem 500 m. Bylo vidět, že všichni ze sebe vydali maximum a užili si to. My všem, kteří doběhli do cíle, ještě jednou gratulujeme, ať už stáli na stupínku vítězů nebo ne a ve fotogalerii sdílíme fotečky. Pokud se na nich někdo uvidíte a nechcete zde být, sdělte nám to a my se o to postaráme.
Moc děkujeme městu Brandýs nad Labem – Stará Boleslav za finanční podporu akce, Jídelně Popelka a paní Prokopové za zajištění občerstvení, paní Markétě Krejčí za autorské čtení její dětské knížky, Muzikantskému domečku (www.muzikantskydomecek.cz) za workshop, paní Hlaváčkové za tvoření pískem (www.kamila-rizova.cz/tvorive-dilny) a všem dobrovolníkům, kteří zajišťovali tvořivou dílničku, pohybové a postřehové aktivity, pomáhali u výdeje startovních čísel, registrací, startu, cíle a podél běžecké trasy, a velké díky předběžcům, kteří motivovali malé běžce k běhu.
A díky vám všem, kteří nás na našich akcích podporujete a navštěvujete je.
Celým oslavám předcházela již v červnu výstava mapující historii i současnost.
Těšíme se na Vás v roce 2021, kdy si oslavy někde venku ještě pořádně zopakujeme a osvěžíme si i historii.

Video ze srpnového dětského běhu najdete zde.