Podzimní doba covidová v Matýsku

Doba covidová nás v Matýsku zaskočila, byť bylo jasné, že podzim náročný bude. A byl.

Září je pro nás již tradičně snad nejexponovanějším měsícem, děti nastupují do školek, klubíků, zahajujeme kroužky a začínají doprovody dětí z a do různých zařízení.
Zvládli jsme Den otevřených dveří, účast na Festivalu sportu, letos počasí opět přálo. Veškeré aktivity se podařilo zdárně zahájit, můžeme se pochlubit některými novými aktivitami, které nás těší. Namátkou mezi ně patří zbrusu nový kroužek Malý šikula nebo Logopedické chvilky.

Radost nám všem bohužel nevydržela dlouho. Velmi brzy bylo patrné, že bude nutné aktivity zásadně omezit z důvodu vládních nařízení vyplývajících z epidemiologické situace. Na poslední chvíli jsme ještě zvládli úžasnou Drakiádu a poté již bylo nutné úplně uzavřít naši hernu, pozastavit mobilní hernu a všechny kroužky. Naštěstí ale dále mohla zůstat v provozu MŠ Brandýský Matýsek, dětské skupiny, mikrojesle a dopolední klubík pro nejmenší. To jsme kvitovali velmi s povděkem a doufáme, že rodičům naše služby alespoň částečně pomohly překonat obtížné období. Ceníme si práce našich lektorek, které nám pomohly tyto služby zachovat, přestože to bylo pro ně osobně obtížné. Samy měly doma malé děti, které potřebovaly jejich podporu, a to nejen v distanční výuce.

Zároveň také téměř bez omezení nadále probíhala všechna odborná poradenství. V herně se podařilo upravit a zrenovovat další velkou část, po chodbě přišla na řadu dílnička. Ta je teď veselejší o opičí kamarády na stěnách. Snažíme se, děláme pořádek, renovujeme, neleníme. A především se těšíme a připravujeme zpátky na plný provoz.

Těšíme se na přivítání dětí, rodičů, těšíme se zpátky na příjemný hluk otevřené herny a znovuobnovení všech aktivit. Váš Brandýský Matýsek