Dětský běh 2023

V sobotu 20. května patřila Panská zahrada malým běžcům. Jako každý rok si mohly zazávodit děti od úplných mrňátek v kočárku, přes lezce až po děti do 9,99 let. Akce byla součástí Festivalu rodiny, kterou zaštiťuje Síť pro rodinu.

Během celého dopoledne si děti mohly vyzkoušet opičí dráhu, venkovní hry, tvořivou dílnu, cvičení s obručemi, žonglování, ale také se mohly nechat ozdobit dočasným tetováním Airbrush.

Aby vše proběhlo hladce, začaly přípravy v Panské zahradě již ráno.
Většina běžců měla již své startovní číslo a registraci hotovou předem, což urychlilo první starty. Za tuto skvělou spolupráci děkujeme všem závodníkům, ale také jejich rodičům a doprovodům.

Běhu se zúčastnilo 131 závodníků, kteří do Panské zahrady dorazili po deváté hodině. Jako správní sportovci jsme nezapomněli na společnou rozcvičku při taneční hudbě. Po rozehřátí se mohlo začít závodit. Jako první přišli na řadu malí lezci, kteří měli vytyčenou dráhu v trávě. Za pomoci, povzbuzování a lákání rodičů se všichni dostali do cíle. Každý malý lezec si ulovil ponožky a malou odměnu.

Jako další následoval závod dětí do 4 let, které už chodí – těch se sešlo 49. Děti mohly běžet s jedním dospělákem a byly rozděleny do pěti skupinek podle věku. V každém startu děti běžely za předběžcem, který jim ukazoval jejich dráhu. Po zdolání 80 metrů si každý mohl vybrat malou odměnu a doplnit energii banánem, sušenkou a nápojem. Nechybělo ani vyhlášení výsledků na stupních vítězů. Medaili a diplom si v této kategorii odneslo každé dítě.

Dále se svého závodu dočkaly i starší děti, které byly rozděleny podle věku a pohlaví do 11 skupin. Nejdříve odstartovaly dívky ve věku 4–5 let, jako další následovali chlapci. Po nich další skupinky dívek a chlapců ve věku 5–6 let. Na všechny tyto kategorie už čekala dráha dlouhá 240 metrů. I tyto skupiny doprovázel předběžec, kterého se závodníci snažili předběhnout.

Poté byly na řadě děti od 6 do 8 let. Ty už musely zdolat 400 metrů.
Nejstarší děti od 8 do 9,99 let běžely dráhu dlouhou 570 metrů. Běhy byly napínavé a děti bojovaly až do cílové rovinky. V kategorii chlapců B13 byl souboj o první místo tak vyrovnaný, že jsme museli rozdat dvě zlaté medaile. Po doběhnutí si každý mohl vybrat drobný dárek, památeční botičku z 3D tiskárny a občerstvit se sušenkou, banánem a vodou.

Po posledním běhu následovala krátká pauza, ve které si děti mohly užít doprovodný program s veselou hudbou. Jako další byla na programu ukázka cvičení s kočárky. Do cvičení se zvesela přidali i děti a dospěláci bez kočárků. Jako poslední na nás čekal rodinný běh pro všechny sportovní nadšence. Tento běh jsme si všichni užili a zasmáli se u něj. Děti samozřejmě měřily své síly se staršími kamarády.

Před 12. hodinou vyvrcholilo dopoledne vyhlášením vítězů v kategoriích B6–B16. V těchto kategoriích se vyhlašovali jen tři nejlepší běžci. Každý si odnesl tričko dětského běhu, medaili, diplom, náramek a nafukovací míč.

Celou dobu nám počasí přálo. Akci jsme si všichni užili a strávili příjemné dopoledne v Panské zahradě. Nám se akce velmi líbila. Chtěli bychom moc poděkovat naší moderátorce Monice Fantové, která nás provázela celým dopolednem. Dále panu zvukaři Michalu Královi, který se nám postaral jak o mikrofon, tak o hudbu. Dále děkujeme všem sponzorům a partnerům běhu: městu Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Kauflandu a firmě BRAND CONCEPT s.r.o. Dále bychom chtěli moc poděkovat našim předběžcům: Alexovi, Filipovi a Jonášovi Motlovým, kteří pomáhali našim běžcům orientovat se na dráze. Děkujeme také úžasné lektorce žonglování a cvičení s obručemi. Obrovské díky míří k Martině Hajdučík, naší hlavní organizátorce, a v neposlední řadě všem dobrovolnicím: Ivě a Adélce Filípkovým, Martině a Denise Říhovým, Lence Mejzrové, Markétě Gürtlerové, Míše Skýbové a Janě Pilařové, které se podílely na organizaci příjemného sportovního dopoledne. Velké poděkování patří všem závodníkům, rodičům a doprovodům, kteří s úsměvem a nadšením závodili a fandili. Dále děkujeme našim fotografům, kteří nás po celou dobu akce fotili a zachytili tak příjemné sportovní dopoledne. Pokud se na některé fotografii najdete a nebudete souhlasit s jejím zveřejněním, kontaktujte nás, my ji hned odstraníme.

Fotografie najdete zde.