Dětský běh 2022

Dětský běh, poslední akce letošního školního roku, se po 2leté pauze velkého Městského běhu Brandýsem a Boleslaví stal opět jeho součástí. Spolu s jeho hlavním organizátorem Markem Sklenářem jsme spojili síly a uspořádali společnou akci napříč všemi věkovými kategoriemi v sobotu 14. 5. 2022 v zámecké Panské zahradě. Akce byla také součástí Festivalu rodiny www.festivalrodiny.cz, kterou celorepublikově zaštiťuje Síť pro rodinu.

Dopoledne patřilo převážně rodinám s dětmi, kdy jsme pro vás měli připravené závody batolat, závody kočárků a závody malých běžců do 9 let včetně. Akce se zúčastnilo krásných 126 běžců, 5 batolat a 7 rodičů s kočárky.

Začali jsme od těch nejmenších, kde batolata (nechodící děti) měla vytyčenou 5metrovou dráhu. Některá se nechala motivovat sušenkami od maminky, některá si u závodu poležela a některá naopak dráhou prolezla mrknutím oka. Odměněny byly všechny děti medailí a ponožkami.

Následoval běh dětí do 4 let rozdělený do 4 skupin podle věku, které jsme pojmenovali mravenečci, broučci, kobylky a myšky. Tyto děti uběhly krásných cca 80 m, většinou s jedním ze svých rodičů a za svůj výkon získaly medaili, diplom a sadu omalovánek a vystřihovánek, které namalovala Irena Novotná-Trpaslík Eda.

Starší děti od 4 do 9,99 let byly rozděleny podle věku a pohlaví do celkem 12 skupin. Tady už šlo do tuhého a soutěžilo se o první 3 místa. Děti do běhu daly veškeré své síly a běžely, jak nejlépe mohly. Dívky i chlapci do 7 let měli své předběžce v podobě místních atletů na trasu dlouhou přibližně 250 m, děti ve věku 8 a 9 let pak kolem 500 m.

Zatímco jsme vypisovali diplomy, přišel čas na rozcvičku pro rodiče s kočárky aneb Strollering s Martinou a po něm závody kočárků v rychlochůzi. V této kategorii jsme odměnili také všechny účastníky – rodiče medailí a děti v kočárku ponožkami.

Kolem 12. hodiny si pak na podium a stupínky vítězů stouply děti z kategorií 4–9 let, dívky a chlapci. Za své parádní výkony dostaly medaili, diplom, tričko s logem dětského běhu a batůžek.

Po celý den bylo zajištěno občerstvení a doprovodný program – tvořivé dílničky, opičí dráha, airbrush, malování na obličej, slackline a další ukázky různých sportů v Panské zahradě a horolezecká stěna v prostorách fakulty. Shlédnout jste mohli také historickou bitvu v 11:00 a ve 13:30. Zároveň se od 13:30 konal běh dětí ve věku 10–14 let, které již běžely s čipem trasu dlouhou 1200 m pod záštitou Městského běhu.

Za nás má celá akce palec nahoru, líbila se nám úžasná atmosféra během celé akce a nadšení dětí a rodičů při všech závodech.

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří svou přítomností pomohli k průběhu akce, jmenovitě hlavní organizátorce Janě Kusé, Ivě a Adélce Filípkové, Martince a Denisce Říhové, Vendule Koubkové, Markétě Gürtlerové, Janě Pilařové, Míše Skýbové, Terce Štolbové, Martině Hajdučík, Lucce Vachkové a Elišce Přenosilové, Renatě Drahošové, předběžcům Honzíkovi Holasovi a Alexovi, Jonášovi a Filipovi Motlovým, moderátorce Monice Fantové, všem rodičům a dětem, kteří se účastnili ať už přímo závodů nebo jako psychická podpora běžců a také Markovi Sklenářovi za zajištění bohatého doprovodného programu a občerstvení během celého dne.

Přikládáme krásné fotografie z akce od Cwakalka Veroniky Janečkové, které tímto děkujeme. Pokud se na některé fotografii uvidíte a nebudete souhlasit s uveřejněním, napište nám a my ji odstraníme.

 

Zde ještě výsledky dětského běhu od 4 do 9,99 let.

Malé děti do 4 let byly oceněny úplně všechny.

Všem vítězům gratulujeme.