Tábory 2022

Příměstské tábory
Léto s Matýskem bylo opět plné zábavy a táborů, kterých jsme realizovali největší množství za naši historii. V Brandýse nad Labem především ve Skautském srubu proběhlo 7 týdnů příměstských táborů (vždy 2 skupinky) o celkové týdenní kapacitě 30–35 dětí – převážně pro děti 1. stupně. Ve spolupráci se ZŠ Na Výsluní, která nám poskytla prostory venkovní učebny, proběhly 4 příměstské sportovní tábory s angličtinou. 6 dalších táborů, které našly svou základnu v dětském klubu Gepardi, bylo realizováno jako podpora pro děti z Ukrajiny. A v neposlední řadě jsme podpořili konání táborů v Kostelci nad Labem (1x), v Lázních Toušeni (2x) a v Zárybech (1x). Tábory byly realizovány v rámci projektu „Chci práci i rodinu IV.“ (podpora Evropského sociálního fondu), v rámci projektu „Summer suburban camps and tutoring for children of Ukraine refugees“ (podpora Visegrádského fondu) a s finanční podporou rodičů (stravné a některé výlety).
Místa, na která jsme zavítali a která děti poznaly, jsou v našich táborech vždycky plánována dle toho, jaké děti se zrovna sejdou, dle počasí, dle animačního programu na místě, dle nálady dětí. Zkrátka jsme flexibilní a máme vždy připraveno několik variant programů. 3x jsme letos pozvali animátory a probíhaly po celý den Legohrátky, kde se nám zároveň potkaly české i ukrajinské děti. Mockrát jsme navštívili koupaliště v Neratovicích, kde se děti zchladily v horkém počasí, drandili jsme na koloběžkách nebo kolech kolem Labe, navštívili jsme lezeckou stěnu, byli na lodičkách. Z dalších výletů můžeme jmenovat: Muzeum ocelových figurín, History Park, Lego muzeum či Muzeum pověstí a strašidel. Zavítali jsme na brandýský zámek i do baziliky ve Staré Boleslavi, absolvovali několik bojovek v místních parcích a lesích. Nechybělo kukuřičné bludiště, Krtkův svět a mnoho dalšího.
Tábory pro děti uprchlíků využilo 50 dětí, především pracujících rodičů, většina opakovaně, celkově se v 6 týdnech objevilo 120 účastníků. Anglických táborů se účastnilo 55 dětí, dalších táborů v Brandýse nad Labem (ve srubu) využilo 144 dětí (211 účastí celkem) a v okolních obcích dalších 62 dětí. V celkovém součtu se na příměstských táborech tedy vystřídalo 311 různých dětí, o jejichž péči a program se staralo 45 vedoucích a praktikantů. Jsme velmi rádi, že kromě programu dětí můžeme i vytvářet pracovní místa a krátkodobé brigády. Tábory pro léto 2023 budeme opět vypisovat na konci ledna 2023.

Pobytový tábor
Již sedmým rokem nabízíme také možnost pobytového tábora. Tábor je určen dětem od 6 do 14 let, trvá 11 dní a každoročně je velmi brzy obsazen a nové děti si musí počkat v náhradnících. Pokud máte případně zájem o umístění pro rok 2023, pište již nyní na tabor@brandyskymatysek.cz naší hlavní vedoucí, ať o vás víme, a třeba se usměje štěstí zrovna na vás. Kapacita tábora je 120 dětí, o děti pečuje tým 28 nadšenců – vedoucích, praktikantů, kuchařek a zdravotníků a je to jedna velká jízda.
Místo tábora v romantickém prostředí u Klepákova Mlýna a rybníka přímo vybízí ke hrám, lenošení a zábavě. Celotáborová hra – Námořní objevitelé nám letos nabídla výpravy do neznámých neobjevených světů v čele s královnou Klepácké říše. Pokud chcete nahlédnout do toho, jak tábor probíhal, najděte si nás na facebooku tábora, velmi se pobavíte u videí, fotek i reportáží. https://www.facebook.com/www.brandyskymatysek.cz