Mobilní herna

Od února realizujeme náš nový projekt Mobilní hernička pro nejmenší děti v okolních obcích. Máme za sebou již pár týdnů provozu a je to moc fajn. Děti se setkávají, od cca 9:30 si zacvičí, poté i něco vyrobí a hlavně si pohrají s kamarády pod vedením našich pečovatelek Veroniky nebo Martiny.

Proč to děláme? Protože jsme rodinné centrum a uvědomujeme si, jak důležitá je socializace malých dětí do kolektivu a komunikace mezi rodiči na MD a RD. A to nejen v Brandýse nad Labem, kde poskytujeme celou řadu služeb, ale i v některých okolních obcích. Chceme tak podporovat rodiny s dětmi v místech, kde jsou služby hůře dostupné, s cílem podpořit místní komunitu a nabídnout rodičům a dětem aktivity přímo v místě bydliště, bez dojíždění. V některých lokalitách dopolední aktivity pro rodiče s dětmi zcela chybí.

V rámci projektu Mobilní hernička zajišťujeme herničku „na kolečkách“, se kterou cestujeme do okolních obcí v dopoledních hodinách dle předem dohodnutého časového harmonogramu.

A jaké obce to jsou a kam každý týden zavítáme?

Pondělí Komunitní centrum Záryby 9:00–12:00
Úterý OÚ Jenštejn 9:00–12:00
Středa Hasičská zbrojnice Dřísy 8:30–11:30
Čtvrtek Společenský sál OÚ Nový Vestec 9:00–12:00

Vstupné za celé dopoledne je 70 Kč/dítě, příp. 60 Kč za sourozence. Možnost permanentky na 10 vstupů za 600 Kč.

Pokud máte do některého z míst blízko, neváhejte se přidat ke skupince maminek a dětí, přijít můžete bez předchozí rezervace.

Za možnost uskutečnění tohoto projektu děkujeme všem individuálním i firemním dárcům, kteří nás finančně podpořili. Z firemních děkujeme AUTO KOUT spol. s r.o.Wavin Czechia s.r.o.Jídelna Popelka s.r.o., Jiří Jonák Zahradní technika – Brandýs nad Labem, Ivan Vojta Autoškola VTR MOTOR – SPORT. Projekt je možné i nadále podpořit libovolnou částkou na https://www.darujme.cz/projekt/1202506.

Máte-li zájem o bližší informace o projektu jako rodič, nebo jste-li z některé z blízkých obcí a máte zájem se připojit jako další místo, neváhejte nás kontaktovat.

Kontaktní osoba: Jana Kusá, e-mail: kusa@brandyskymatysek.cz, tel.: 775 416 001.

Těšíme se na viděnou.