Služby péče o děti od září 2016

Přinášíme Vám tímto podrobné informace k službám péče o děti od září 2016, a to k dětským skupinám a dětským klubům Brandýského Matýska, základní informace o případném provozu mikrojeslí a informace k péči o školní děti v dětském klubu nebo při doprovodech dětí. Provoz dětských skupin a provoz dětského klubu Gepardi byl podpořen Evropským sociálním fondem a jsme moc rádi, že tak můžeme opět naše služby nabízet v cenově i místně dostupných podmínkách.

Dětské skupiny

Dětské skupiny – Želvičky a Medvíďata s celodenním režimem určené pro pracující rodiče nebo rodiče aktivně si hledající zaměstnání

Již dříve jsme Vás informovali (viz starší článek), že se nám podařilo získat pro realizaci dvou projektů dětských skupin ve spolupráci s Městem nové prostory Na Vyšším Hrádku, v kterých bude každý den umístěno 23 dětí (navštěvovat převážně celotýdenně, ale i jen některé vybrané dny bude zařízení 30 dětí). Bohužel kvůli havarijnímu stavu kanalizace, na který se přišlo až na konci července, jsme se již podruhé ocitli v situaci, kdy jsme neměli, kde projekty realizovat. Díky usilovné snaze řady lidí, kteří Brandýský Matýsek tvoří, se nám podařilo v podstatě na poslední chvíli získat prostory nové a aktuálně probíhá rekonstrukce koupelen, které jsou pro udělení souhlasu ze strany Hygienické stanice stěžejní. Kvůli zpoždění s rekonstrukcí se nám zhruba o měsíc posune otevření nových prostor, ale do té doby budou děti, které to nejvíce potřebují, umístěny v prostorách dočasných. Velmi děkujeme rodičům za pochopení a věříme, že již brzy budou mít děti radost z nového domečku se zahradou. Na zahradě budou taktéž umístěny prvky v hodnotě min. 30 tisíc Kč, které jsme získali na tento projekt od Nadace Tesco v rámci kampaně „Vy rozhodujete, my pomáháme“ díky štědrým hlasům veřejnosti.

Dětské kluby

Dětské kluby – Opičky a Tygříci s dopoledním režimem určené pro všechny, kteří mají zájem

Na samostatných odkazech dále naleznete detailní informace k jednotlivým typům skupin, podmínkám přijetí, cenám a naleznete tam přihlášky ke stažení – ačkoliv aktuálně je kapacita všech zařízení plně obsazena. Jakékoliv informace Vám rádi zodpovíme na e-mailu mdk@brandyskymatysek.cz nebo na telefonu: 776 199 349.

Zápisy do mateřské školy v Riegrově ulici se z důvodu naplnění kapacity nekonaly.

Brandýský Matýsek dále podává žádost o dotační podporu na provoz mikrojeslí – pilotní projekt MPSV pro 4 děti ve skupině ve věku 6 měsíců – 2 roky, které by doplnily stávající nabídku našich služeb. Informace a výsledky očekáváme v polovině září. Zapsat bude možné i více dětí s výběrem jen některých dní nebo částí dne (4 děti jsou maximální denní kapacita). Případní zájemci se mohou hlásit na náš e-mail nebo telefon a rádi jim poskytneme předběžné informace.

Péče o školní děti

V období září 2016 – srpen 2018 budeme realizovat projekt financovaný Evropským sociálním fondem s názvem Chci práci i rodinu II. V rámci projektu budou podpořeni rodiče školních dětí, a to formou DOPROVODŮ DĚTÍ NA AKTIVITY (stávající převody budou tedy od září pokračovat), dále budeme nově provozovat KLUB PRO ŠKOLNÍ DĚTI jako alternativu k družinám a v létě 2017 a 2018 dotované PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY.

Samozřejmě ale nezapomeneme ani na předškolní děti, kterých se projekt přímo netýká, a i pro ně budou zajištěny převody a tábory.

Bližší informace najdete zde.

Jsme moc rádi, že můžeme rodinám v našem městě nabízet tak širokou škálu služeb a že nám držíte palce. Můžete s námi počítat i nadále, už se těšíme na vše, co je před námi, na Vás a Vaše děti.