Dětský běh 2018

Letošní ročník Dětského běhu měl rekordní účast, přišlo závodit přes 80 dětí. Všechny dětičky ze sebe vydaly maximum a běžely, co jim síly stačily.

Nejmladší kategorii do 4 let jsme ocenili celou, 20 dětí dostalo diplom a lízátko. Běhy 4–5 a 6–7 let jsme měli rozdělené na dívky a chlapce a ocenili jsme vždy první tři, kteří si odnesli krásné žluté tričko s logem dětského běhu, diplom a dřevěnou medaili.

Všem zúčastněným běžcům navíc společnost TESCO věnovala zdravé dobroty a věci na kreslení a dále organizátoři velkého Městského běhu věnovali banány a vodu v cíli – děkujeme moc.

Nejstarší kategorie 8–9 let běžela dlouhou trať 1 a čtvrt náměstí a měli jsme dokonce 2 sportovce, kteří náš závod brali jako “rozcvičku” a s naším výherním žlutým tričkem potom uběhli 5,4 km Městský běh, který navazoval na náš program. A umístili se v kategorii do 17 let na krásném 8. a 10. místě. Gratulujeme kluci!

Na start dětských běhů navázal náš doprovodný program v muzeu. Děti si mohly zkrátit čekání na výsledky běhů při hrané pohádce O líné loutce. Komu se pohádka líbila, sám si línou loutku rozběhal při výtvarném tvoření.

Hodně dětských zájemců přilákalo do venkovního dvora muzea skládání kostiček s lektory Bricks4Kidz. Ti pro ně připravili i možnost zastřílet si s lukem a šípy. A kdo z dětí chtěl i nadále cvičit, zapojil se do ukázky kroužku jóga pro děti.

Děkujeme všem malým běžcům za skvělé výkony, Tescu za dárky, dobrovolnicím z Brandýského Matýska za pomoc a městu za možnost pořádat dětský běh na náměstí. Doufáme, že i Vám se akce líbila.

V neposlední řadě děkujeme všem za dobrovolný příspěvek na pomoc nemocné Janičce Kučerové, kterou podporujeme již několik let. Vybralo se neuvěřitelných 4061 Kč.

Těšíme se na Vás zase za rok.
Sportu a skvělé zábavě ZDAR!