Herna v novém

Na konci srpna a začátku září byla naše herna uzavřena z důvodu probíhající rekonstrukce. Zde na prvním místě srdečně děkujeme městu Brandýs nad Labem – Stará Boleslav za to, že trvalou podporou naší činnosti můžeme letos část jeho příspěvku (cca 40 000 Kč) použít právě na úpravy v herně. Postupně naše prostory zvelebujeme, proměnou již dříve prošla dílnička, šatna, vymalovala se chodba, došlo i na skříně, v roce 2018 jsme vyměnili elektroinstalaci, ale náš pověstný hrad jako nosný prvek herny (27 let starý) i drak nad stolem (více než 5 let) stále odolávali jakékoliv změně. My jsme však věděli, že je to potřeba a kompletní výmalbou herny jsme pověřili námi prověřenou firmu Fast service – CZ, s.r.o., která již malovala naše prostory na školce i dětských skupinách.

A když už se malovalo, tak komplet a na řadu tedy přišly i nové obrázky, které navrhly a graficky znázornily Vendula Koubková a Jana Pilařová, naši kreativci. Herna ožila všemi našimi zvířátky, která dala jména našim třídám a klubíkům. Setkáte se tak s Opičkami a Rybičkami (naše klubíky), s Medvíďaty, Želvičkami a Mravenečky (naše dětské skupiny), s Žirafkami a Lvíčaty (naše třídy MŠ) a nově i s Chobotničkami (plavecký klub). Velkou pomocí byly i naše vybarvovačky, uklízečky a aktivní ženy Svetlana Štoková, Jana Vochomůrková a Bohuslava Bártová. A všechny funkce v jednom, a navíc koordinaci toho všeho má na svědomí skvělá Míša Macková.

Kromě výmalby a nových obrázků jsme také něco málo přeskládali a pořídili nové žebřiny. Servisních prací a oprav především kuličkové klouzačky a dalších drobností se ujal Lukáš Michálek. Celé to šlapalo jako na drátkách, a tak již v pátek 2. 9. mohly do prostor zavítat maminky s miminky v rámci naší svépomocné skupiny, která se potkává každý první pátek v měsíci. No a 5. 9. to vypuklo naostro. Do 16. 9. bude herna otevřena pouze dopoledne a od 19. 9. se na vás těšíme už i v odpoledním provozu. Dobrou zprávou je, že minimálně pro první půli letošního školního roku nedochází k navyšování cen vstupu do herny (40 Kč / půlden / rodina) ani kroužků (60 Kč / dítě, příp. 90 Kč / dítě u Keramiky).

Největším poděkováním pro náš všechny bude, když přijdete na návštěvu a bude se Vám u nás líbit.