Služby péče o předškolní děti od září 2016

Přinášíme Vám tímto podrobné informace k službám péče o děti od září 2016, především pak k dětským skupinám a dětským klubům Brandýského Matýska, dále základní informace o případném provozu mikrojeslí a výsledky z výběrové komise na provoz klubů při ZŠ.

V první řadě Vám s velkou radostí oznamujeme, že se nám podařilo získat dotaci Evropského sociálního fondu na provoz dvou dětských skupin po dobu dvou let a výrazně tak snížit cenu docházky z 220 na 120 Kč/den bez stravy (a srovnat ji s naší MŠ).

A nejen to! Díky velmi rychlé a vstřícné reakci našeho Města Vám budeme schopni dětské skupiny nabídnout v nových prostorách Na Vyšším Hrádku, které nahradí stávající prostory v ISŠ Melichara. Dotaci jsme získali již v lednu, avšak den před podpisem smluv s poskytovatelem dotace jsme byli 21. 3. telefonicky informováni, že nemůžeme v prostorách zůstat. Vzhledem k tomu, že smlouva je vázaná na konkrétní místo realizace a MPSV nám dalo 5 dní na změnu místa, obrátili jsme se na pana místostarostu Petra Kváču, který spolu s panem místostarostou Hynkem Homolkou předložil během 2 dní žádost na Radu Města, a již 24. 3. jsme získali souhlas s realizací projektu dětských skupin Na Vyšším Hrádku. Prostory budou nyní upravovány, ale určitě vše společnými silami stihneme a 1. 9. 2016 zahájíme plný provoz. Chcete-li nám s úpravami pomoct, neváhejte nás kontaktovat.

Dětské skupiny a dětské kluby

Dětské skupiny – Želvičky a Medvíďata s celodenním režimem určené pro pracující rodiče nebo rodiče aktivně si hledající zaměstnání

Dětské kluby – Opičky a Tygříci s dopoledním režimem určené pro všechny, kteří mají zájem

Na samostatných odkazech dále naleznete detailní informace k jednotlivým typům skupin, podmínkám přijetí, cenám a naleznete tam přihlášky ke stažení. Jakékoliv informace Vám rádi zodpovíme na e-mailu pilarova@brandyskymatysek.cz nebo telefonicky tel.: 734 326 686.

Výsledky zápisů do dětských skupin a klubů Brandýského Matýska

  • Do dětských skupin s celodenním provozem bylo na 2-5 dnů v týdnu přijato 34 dětí ze 71 přihlášených.
  • Do dětský klubů s dopoledním provozem bylo přijato 48 dětí ze 61 přihlášených.

Zápisy do mateřské školy v Riegrově ulici se z důvodu naplnění kapacity nekonaly.

Brandýský Matýsek dále podává žádost o dotační podporu na provoz mikrojeslí – pilotní projekt MPSV pro 4 děti ve skupině ve věku 6 měsíců – 2 roky, které by doplnily stávající nabídku našich služeb. Zapsat bude možné i více dětí s výběrem jen některých dní nebo částí dne (4 děti jsou maximální denní kapacita). Případní zájemci se mohou hlásit na náš e-mail nebo telefon a rádi jim poskytneme předběžné informace.

Jsme moc rádi, že můžeme rodinám v našem městě nabízet tak širokou škálu služeb a že nám držíte palce. Můžete s námi počítat i nadále, už se těšíme na vše, co je před námi, na Vás a Vaše děti.