Dětský běh 2019

Máme za sebou další, již 4. ročník Dětského běhu, a tentokrát jsme dosáhli rekordu v počtu dětí, které se letošního běhu účastnily. Ač nám počasí úplně nepřálo, závodit přišlo 96 dětí.

Rozrostla se především skupinka běžců do 4 let, kterou jsme rozdělili na 3 skupinky. Někteří běželi s rodičem, jiní statečně sami, ale všichni zdárně doběhli do cíle, kde je čekal menší dáreček. Při vyhlašování vítězů jsme celou tuto kategorii odměnili diplomem a kloboučkem.

Další kategorie dětí od 4 do 9,99 byly již rozděleny dle věku na dívky a chlapce. Ti nejstarší od 8 let měli trasu delší než ostatní a běželi 1 a čtvrt náměstí. První tři běžce v každé kategorie čekal při vyhlašování výsledků diplom, medaile a tričko s logem. Všem běžcům věnovali organizátoři Městského běhu banány a drobné dárečky, které si děti mohly vzít v cíli.

 

Zveřejňujeme výsledky za první tři místa a moc gratulujeme.

Dívky 4-5,99 let

 1. 1. Karolína Pokorná
 2. 2. Barbora Brojírová
 3. 3. Aneta Pecková

Chlapci 4-5,99 let

 1. 1. Tomáš Křenek
 2. 2. Samuel Serbessa
 3. 3. Vít Kolář

Dívky 6-7,99 let

 1. 1. Anna Křižková
 2. 2. Zuzana Urválková
 3. 3. Adina Malá

Chlapci 6-7,99 let

 1. 1. Jonáš Fojtík
 2. 2. Kryštof Lecko
 3. 3. Jan Veselý

Dívky 8-9,99 let

 1. 1. Anna Procházková
 2. 2. Ema Novotná
 3. 3. Antonie Malá

Chlapci 8-9,99 let

 1. 1. Alex Motl
 2. 2. Jonáš Motl
 3. 3. Filip Motl

 

Abychom alespoň trochu uspokojili zájemce, kteří se běhu z důvodu plné kapacity nemohli zúčastnit, uspořádali jsme pro ně i pro všechny ostatní zájemce, běh pozpátku. Ten se běžel před vyhlášením výsledků ve 4 skupinkách, zúčastnili se malí i velcí a v cíli byli odměněni maličkostí.

Dětský běh by nebyl úplný bez doprovodného programu. Ten probíhal v Oblastním muzeu Praha-východ na náměstí. Přímo v muzeu byla k vidění například noha ptáka Noha, na nádvoří se konaly Hrátky s kocourem Mikešem organizované Knihovnou Eduarda Petišky a Oblastním muzeem Praha-východ a náš program probíhal v divadelním sálku, kde jste si mohli vyzkoušet zábavnou angličtinu, tvoření a ukázkovou hodinu kroužku Hudební všeználek. Přímo na náměstí bylo možné si u našeho stanu vytvořit na památku placku.

Velké díky patří všem, kteří se běhu zúčastnili – malým běžcům, kteří běželi, seč jim síly stačily, rodičům, babičkám, dědečkům, tetičkám, strýčkům a všem fanouškům, kteří děti při běhu povzbuzovali, dobrovolníkům, kteří pomáhali, aby akce proběhla hladce, předběžcům, kteří malé běžce navigovali k cíli, organizátorům Městského běhu, kteří nám darovali dárečky a banány pro závodníky, a v neposlední řadě městu za poskytnutí prostoru na náměstí pro uskutečnění této akce. Dále děkujeme všem za dobrovolný příspěvek a výtěžek z tvoření placek ve výši 3057 Kč, který bude předán rodičům Janičky Kučerové.

Děkujeme všem za účast a doufáme, že se v příštím roce na běhu opět setkáme!