Jak to u nás chodí

Chystáte se poprvé do herny Brandýského Matýska? Přečtěte si, co vás čeká.

1. Brandýský Matýsek provozují rodiče pro jiné rodiče a děti tak, aby měli kam zajít, pohrát si, popovídat, navštívit kroužek nebo přednášku.

2. Poprvé v herně se možná cítíte trochu nesví, jste tu noví a většina ostatních si živě povídá, znají se. Takový pocit zažil každý z nás, po pár návštěvách se to změní, z vlastní zkušenosti víme, že tu vznikají  přátelství nejen mezi dětmi.

3. Odložte si prosím v šatně. K dispozici jsou pro rodiče návleky nebo půjčovací přezůvky, pro děti půjčovací bačkorky, pokud jste vlastní zapomněli. Pokračujte dále do herny, jejíž součástí je i kavárnička.

4. Během otevírací doby je v Matýsku přítomna Služba. Obvykle ji potkáte za pultem v kuchyňce hned po pravé straně. Přestože jí občas visí vlastní dítko na noze, ráda vám uvaří kávu, čaj, prodá občerstvení pro vás i vaše děti. Máme výbornou čokoládu a spoustu dalších laskomin, nepřehlédněte dětskou výživu za příznivé ceny. K dispozici je ohřívačka, mikrovlnka, dětské židličky, dětské nádobí.

5. V denním programu na webu nebo na nástěnce (na drakovi v zadní části herny) najdete spoustu kroužků, stačí si vybrat. Na většinu kroužků pro menší děti se nemusíte hlásit předem ani nic předplácet. Více informací o nabídce kroužků a cenách najdete na zde nebo se informujte u služby.

6. Cestou do herny po pravé straně jste minuli toalety. Jsou zde k dispozici nočníky, dětský a dospělácký záchod, koš na pleny. Přebalovací pult je v herně u okna.

7. Prosíme o udržování pořádku ve všech prostorách vč. toalet. Do prostoru s kuličkami nevstupujte s jídlem nebo pitím. V herně v kuchyňce najdete koše na tříděný odpad. Při odchodu vás prosíme o úklid hraček, se kterými si vaše děti hrály.

8. Našim přáním je, abyste se u nás cítili dobře. Možná to tu není dokonalé, na svou kávu budete třeba chvíli čekat, než maminka ve službě přebalí své batole. Ale věřte, že všichni dobrovolníci a lektoři se snaží dělat svou práci, jak nejlépe dovedou, a těší je, že jste tady a jejich práce má smysl.

9. Zaujalo vás, že Matýsek funguje na základě dobrovolnictví, a rádi byste se také zapojili do dění? Kontakty najdete zde nebo u služby.

10. Ve všech prostorách Brandýského Matýska je zákaz kouření a požívání alkoholických nápojů, prosíme rodiče, aby nekouřili ani před vchodem do budovy v Zahradnické ulici. Děkujeme.