Mobilní herna

Projekt Mobilní herna pro nejmenší děti v okolních obcích realizujeme již od února 2020. Děti se setkávají, od cca 9:30 si zacvičí, naučí se říkanky/básničky, poté i něco vyrobí a hlavně si pohrají s kamarády. Řízený program je uzpůsobený věku a zájmu dětí, ale neprobíhá po celou dobu herny.

Proč to děláme? Protože jsme rodinné centrum a uvědomujeme si, jak důležitá je socializace malých dětí do kolektivu a komunikace mezi rodiči na mateřské/rodičovské dovolené. A to nejen v Brandýse nad Labem, kde poskytujeme celou řadu služeb, ale i v okolních obcích. Chceme tak podporovat rodiny s dětmi v místech, kde jsou služby hůře dostupné, s cílem podpořit místní komunitu a nabídnout rodičům a dětem aktivity přímo v místě bydliště, bez dojíždění.

V rámci projektu Mobilní herna zajišťujeme hernu „na kolečkách“, se kterou cestujeme do okolních obcí v dopoledních hodinách dle předem dohodnutého časového harmonogramu.

A jaké obce to aktuálně jsou a kam každý týden zavítáme?

Pondělí (lichý týden) Hasičská zbrojnice, Sudovo Hlavno 9:00–12:00
Středa OÚ Dřísy 9:00–12:00
Čtvrtek Záryby – Klubovna Pionýra 9:00–12:00
Čtvrtek RC Všetaty – Přívory, z.s. 9:00–12:00
Pátek (1. pátek v měsíci) OÚ Praha – Husinec, Řež 9:00–12:00

 

Vstupné za celé dopoledne je 70 Kč/dítě, příp. 60 Kč za sourozence. Možnost permanentky na 10 vstupů za 600 Kč.

Pokud máte do některého z míst blízko, neváhejte se přidat ke skupince maminek a dětí, přijít můžete bez předchozí rezervace.

Máte-li zájem o bližší informace o projektu jako rodič, skupinka rodičů nebo jste-li z některé z blízkých obcí a máte zájem se připojit jako další místo, neváhejte nás kontaktovat.

Kontaktní osoba: Jana Kusá, e-mail: kusa@brandyskymatysek.cz, tel.: 775 416 001.

Za možnost uskutečnění tohoto projektu děkujeme všem individuálním i firemním dárcům, kteří nás finančně podpořili. Z firemních děkujeme AUTO KOUT spol. s r.o.Wavin Czechia s.r.o., Jiří Jonák Zahradní technika – Brandýs nad Labem, Ivan Vojta Autoškola VTR MOTOR – SPORT. Projekt je možné i nadále podpořit libovolnou částkou na https://www.darujme.cz/projekt/1203897.

Znáte Dobromysl? Jedná se o dobročinný obchůdek pod organizací MAS – Střední Polabí, který finanční prostředky získané z prodeje věcí daruje na projekty v Brandýse a okolí. A právě i nám se poštěstilo získat jeho podporu. V rámci našeho projektu Mobilní herna nás podpořil částkou 20 000 Kč, za kterou jsme nakoupili vybavení. Jednalo se o skákací hrad, deskové hry, cvičební a didaktické pomůcky a dětské židličky a stolky.

Více informací o podpoře Mobilní herny a dalších podpořených projektech najdete zde.

Za podporu moc děkujeme.

Těšíme se na viděnou.

Náš tým:

  Petra Nevídalová

  lektorka v dětském klubu Rybičky

  Jsem maminka dvou malých holčiček. Momentálně jsem na RD. Vystudovala jsem obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Pracovala jsem 12 let v mateřské škole. Nyní je můj největší koníček má rodina.

    Vendula Koubková

    Těšíme mě, jmenuji se Vendula Koubková a mám malého syna. Jsme lektorka kreativních kroužků – Šikovné ručičky a Výtvarná dílna. Věnuji se malování na obličej a tělo. Mám vystudovaný obor Aranžér a Propagace a dál jsem absolvovala kurzy a webináře – Techniky a náměty v prožitkovém tvoření, Nadchněte děti pro tvoření a Výtvarné hry pro školy a školky. V životě mě naplňuje a dělá radost tvůrčí činnost. Ráda maluji, kreslím, fotím, věnuji se počítačové grafice, háčkuji, macramé a tvořím sezonní dekorace. Ráda děti podpořím v rozvoji kreativity, fantazie a jejich schopnostech. Práce s dětmi mě naplňuje a těší.