Mobilní herna

Projekt Mobilní herna pro nejmenší děti v okolních obcích realizujeme již od února. Děti se setkávají, od cca 9:30 si zacvičí, poté i něco vyrobí a hlavně si pohrají s kamarády pod vedením našich pečovatelek Veroniky nebo Martiny.

Proč to děláme? Protože jsme rodinné centrum a uvědomujeme si, jak důležitá je socializace malých dětí do kolektivu a komunikace mezi rodiči na MD a RD. A to nejen v Brandýse nad Labem, kde poskytujeme celou řadu služeb, ale i v některých okolních obcích. Chceme tak podporovat rodiny s dětmi v místech, kde jsou služby hůře dostupné, s cílem podpořit místní komunitu a nabídnout rodičům a dětem aktivity přímo v místě bydliště, bez dojíždění. V některých lokalitách dopolední aktivity pro rodiče s dětmi zcela chybí.

V rámci projektu Mobilní herna zajišťujeme hernu „na kolečkách“, se kterou cestujeme do okolních obcí v dopoledních hodinách dle předem dohodnutého časového harmonogramu.

A jaké obce to aktuálně jsou a kam každý týden zavítáme?

Pondělí Komunitní centrum Bášť 9:00–12:00
Úterý Komunitní centrum Záryby 9:00–12:00
Čtvrtek Společenský sál OÚ Nový Vestec 9:00–12:00

Vstupné za celé dopoledne je 70 Kč/dítě, příp. 60 Kč za sourozence. Možnost permanentky na 10 vstupů za 600 Kč.

Pokud máte do některého z míst blízko, neváhejte se přidat ke skupince maminek a dětí, přijít můžete bez předchozí rezervace.

Za možnost uskutečnění tohoto projektu děkujeme všem individuálním i firemním dárcům, kteří nás finančně podpořili. Z firemních děkujeme AUTO KOUT spol. s r.o.Wavin Czechia s.r.o.Jídelna Popelka s.r.o., Jiří Jonák Zahradní technika – Brandýs nad Labem, Ivan Vojta Autoškola VTR MOTOR – SPORT. Projekt je možné i nadále podpořit libovolnou částkou na https://www.darujme.cz/projekt/1203897.

Znáte Dobromysl? Jedná se o dobročinný obchůdek pod organizací MAS – Střední Polabí, který vytěžené částky z prodaných věcí daruje na projekty v Brandýse a okolí. A právě i nám se poštěstilo získat jeho podporu. V rámci našeho projektu Mobilní herna nás podpořil částkou 20 000 Kč, za kterou jsme nakoupili vybavení. Jednalo se o skákací hrad, deskové hry, cvičební a didaktické pomůcky a dětské židličky a stolky.

Více informací o podpoře Mobilní herny a dalších podpořených projektech najdete zde.

Za podporu moc děkujeme.

Máte-li zájem o bližší informace o projektu jako rodič, nebo jste-li z některé z blízkých obcí a máte zájem se připojit jako další místo, neváhejte nás kontaktovat.

Kontaktní osoba: Jana Kusá, e-mail: kusa@brandyskymatysek.cz, tel.: 775 416 001.

Těšíme se na viděnou.

Náš tým:

  Veronika Panuščíková

  mobilní herna Záryby

  Jsem maminka dvou malých holčiček, momentálně na MD. Vystudovala jsem obor propagační výtvarnictví a poté předškolní a mimoškolní pedagogiku. Pracovala jsem jako učitelka v mateřské škole. Ve volném čase vyrážíme s rodinou naším spacím vozem na výlety po celé ČR.

    Jana Živná

    mobilní herna Bášť a Nový Vestec

    Jsem maminka dvou dětí. Vystudovala jsem obor obchod, momentálně jsem na MD. Zajímá mě práce s dětmi, dříve jsem pracovala jako chůva (hlídací teta) v rodinách v ČR i v zahraničí, poté jako učitelka v mateřské škole. Moje záliby jsou zahrady, ryby a jezírka.