Podzimní akce 2019

Září, říjen a listopad jsou pro nás poměrně náročné měsíce. V září se všechno rozjíždí a my chceme, aby vše klapalo a byli jsme k dispozici pro všechny Vaše žádosti, děti si zvykají a my se jim to snažíme usnadnit. V říjnu a listopadu jsme ve víru tří velkých akcí, na které chodíte, a to nás moc těší. Hlavní koordinátorkou je Jana Kusá, která společně se všemi dobrovolníky zajistila krásné akce a zajistila na ně i hezké počasí, což je vždy polovina úspěchu. V tomto článku Vám shrnujeme, jaké naše podzimní akce roku 2019 byly.

 • 12. říjen – Drakiáda
  Vítr, sluníčko a spousta draků…takové bylo odpoledne v Aleji prvňáčků. Byla to krásná Drakiáda, kde jsme letos odměnili drakoletce s největšími draky, nejmenšími draky a draky s nejdelším ocasem a také všechny, kteří přišli s vlastnoručně vyrobeným drakem. A vybírání nebylo lehké, sešlo se vás opravdu hooooodně a těch tatínků 🙂
  Aby se děti zabavily, připravili jsme pro ně zároveň i 4 disciplíny, u kterých si zahrály pexeso, vyrobily draka, vyzkoušely házení míčků a získaly povědomí o plodinách pěstovaných na poli, o zvířatech, která na poli žijí, a seznámily se s proměnou obilí na chléb.
  Po skončení programu v aleji jsme se přesunuli k dobrovolným hasičům k opékání špekáčků, zpívání u ohně s kytarou a ti neposední si hráli různé hry.

 

 • 31. říjen – Halloween na zámku
  Halloween – anglosaský svátek – se nevyhnul ani Brandýskému zámku, kde se to hemžilo samými strašidly. Ale i smrtelníky. A všichni společně tvořili, zdobili muffiny s čarodějnicí Kanimůrou, dlabali dýně, stříleli lukem, házeli míčky do ducha, a abychom neopomněli ani na Památku zesnulých, vyráběli jsme svíčky a zdobili lampionky.
  Zmínit musíme také strašidelnou mašinku, která děti provezla Panskou zahradou. Navíc se děti mohly zúčastnit stezky odvahy, která letos byla ve sklepeních zámku, před kašnou a v Panské zahradě. Akce byla povedená, myslíme si, že děti si s rodiči užili spoustu zábavy a rodiče si mohli popovídat u svařáku nebo dobré kávy a drobného občerstvení.
  Děkujeme všem, kteří jste si s námi přišli užít hezký podzimní den na zámku (podle počtu spotřebovaného materiálu a lístků na mašinku odhadujeme účast na 150–200 dětí) a dobrovolným příspěvkem přispěli Janičce Kučerové. Rodičům Janičky jsme již předali dar ve výši 1 700 Kč. Moc děkujeme skautům ze Staré Boleslavi, kteří pro vás připravili stezku odvahu, a také všem dobrovolníkům, kteří nám pomohli s organizací celé akce.

 

 • 8. listopadu – Svatomartinský lampionový průvod
  Před příchodem sv. Martina jsme si poslechli na podiu před Panskou zahradou sborečky hudební školy Muzikantský domeček a sbor Slůňata ze ZŠ Na Výsluní, které nám krásně zazpívaly. Následně si malí dobrovolníci z řad publika zahráli s moderátorkou Zdeňkou na sv. Martina a žebráka, jemuž Martin daroval půlku svého pláště. Všechny děti si to na podiu užily a za své výstupy sklidily velký potlesk.
  V 17 hodin děti a rodiče rozzářili svými lampiony celou Panskou zahradu, napočítali jsme více než 450 lampionů. Po skončení lampionového průvodu se všichni seřadili podél cesty od zámku až k Památníku obětem bojů za svobodu a přivolali sv. Martina. A ten přijel na svém krásném bílém koni. Sníh s sebou sice nepřinesl, zato místo sněhu na zem padaly bílé květy a Martin pak s několika pomocníky rozdával dětem perníčky. Za ty děkujeme našim aktivním maminkám a dětem 2.–5. třídy ze ZŠ Na Výsluní, které je upekly pod vedením paní vychovatelky Zdeny Votroubkové.
  Poděkování patří všem vystupujícím dětem za krásný zpěv, jídelně Popelka za zajištění občerstvení, paní Mohout za nabídku dětského oblečení Mamutka, panu Královi za ozvučení a osvětlení, panu Štefanovi z Prodance za poskytnutí podia, panu Štamfestovi za sv. Martina na koni a všem dobrovolníkům, kteří nám pomohli s přípravou akce, ať už na místě nebo i upečením perníčků pro děti. Nám se svatomartinský lampionový průvod moc líbil. A jaký máte názor vy? Ano, líbil se, stejně jako všechny krásné akce a budeme se těšit na další! Váš Brandýský Matýsek