Ohlédnutí za rokem 2021 – sociální oblast

Rok 2021 byl druhým rokem ve znamení covidu a covidových omezení. Zároveň, a především byl rokem, který jsme ustáli se ctí, rodiče a děti využívali našich služeb, my se snažili jim maximálně vyjít vstříc a nabízet aktivity v zaručené a osvědčené kvalitě tak, abychom byli všichni spokojeni. Nabídka služeb v sociální oblasti je již tradičně a dlouhodobě podporována Ministerstvem práce a sociálních věcí a městem Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. A nejinak tomu bude i v roce 2022.

Naše aktivity již tradičně zahrnují kurz předporodní přípravy, v roce 2021 jsme jich zrealizovali celkem 6. Pro maminky dále pravidelně probíhají svépomocné skupinky Maminky s miminky pod vedením laktační poradkyně. Skupinka je otevřená pro volně příchozí a nás těší, že se setkává již pravidelně vždy první pátek v měsíci a je o ni stále větší zájem.

Mezi další aktivity patří přednášky, besedy a workshopy na různá témata. V minulém roce jich proběhlo celkem 21, část z nich online. Výběrově uvádíme tyto: Digiděti, Výchova kluků do 6 let věku, Výchova kluků od 6 let do puberty, Poznej svůj potenciál, Sourozenecké vztahy – příprava na příchod sourozence, soužití sourozenců, vzájemné vztahy, Montessori na vlastní kůži, Možnosti stimulace přirozeného rozvoje dětí předškolního věku, 1. pomoc dětí a dospělých aj.

Nedílnou a podstatnou součástí našich aktivit je odborné poradenství. Tradičně nabízíme individuální a párovou psychoterapii, poradenství dětské psycholožky, poradenství a psychoterapii pro děti, dospívající a jejich rodiny. Nově jsme do naší nabídky zařadili podpůrné terapeutické skupiny pro děti a dospívající. Aktivita se velmi rychle ujala a hned od září plní svoji funkci. Od září 2021 najdete naše poradkyně také na nové adrese v Komunitním centru u Podivena ve Staré Boleslavi.

Dále jsme obnovili nabídku grafomotoriky jako tréninkové aktivity. Nadále pokračují a jsou oblíbené také kurzy manipulace s miminky a batolaty do 1 roku.

Nově se nám podařilo zrealizovat také několik na sebe navazujících přednášek o výživě, které se nám podařilo rychle obsadit.

Zásadní dlouhodobou podporu rodin s dětmi vnímáme především v zajištění provozu naší nízkoprahové herny, kde se rodiče s dětmi dostávají do kontaktu s našimi službami, s ostatními maminkami, čerpají zkušenosti a doporučení od ostatních, případně od odborníků. Poněkolikáté jsme znovuobnovili provoz mobilní herny, což nás stálo hodně úsilí, bereme to však jako nutnou daň covidu.

V roce 2022 chceme být Vám a Vašim dětem nadále dobrými průvodci mateřstvím a rodičovstvím. Toto je zároveň jedním z našich cílů pro následující rok 2022. Ať je zdravý, šťastný a naplněný pohodou a úsměvy.