Kroužky a aktivity od září 2018

Vážení rodiče,

rok se sešel s rokem, prázdniny končí a my Vás velmi rádi seznámíme s tím, co jsme pro Vás pro další školní rok vymysleli nového. A protože děti rostou a co Vás třeba ještě v loňském roce příliš nezajímalo, je pro Vás najednou aktuální, dovolíme si i malý souhrn toho, co je známé a vyzkoušené.

Již nyní se můžete hlásit na všechny naše kroužky přes webový formulář, který je u každého kroužku uveden. V Zahradnické ulici je většina kroužků bez rezervace (výtvarka, keramika, cvičení batolat, muzicírování, kostičkování), kromě AJ s rodilým mluvčím, kde je ještě pár volných míst. Jinak můžete přijít kdykoliv v čase kroužku nebo i dříve do herny a pobýt tam po celou otevírací dobu bez předchozí rezervace. Stejně tak tomu je na čtvrtečním Cvičení rodičů s dětmi v tělocvičně U Karla nebo na Cvičení s kočárky (strollering) v Panské zahradě.

Na ostatní kroužky je již potřeba se zaregistrovat na pololetí, samozřejmostí je zkušební hodina v týdnu od 17. do 20.9., kdy ještě můžete svou rezervaci zrušit. Případná volná místa budou poté nabídnuta. Neváhejte tedy s rezervací toho, kam by Vaše dítko (nebo Vy – AJ pro rodiče) chtělo docházet. Zajímají Vás flétničky, výtvarné tvoření nebo švadlenka, divadelník, jóga, pohybovky nebo tanečky, příp. přírodovědec? Registrovat se můžete již nyní. Bohužel, plavání je beznadějně obsazeno – nemáme více lektorů (bohužel se nám nikoho nepodařilo získat, ale máte-li zájem, hlaste se nám!!!), zkusíme poté obsadit více drah a uspokojit více zájemců.

Nezapomeňte, že Vaše dítko můžeme na naše kroužky, ale i na kroužky jiných organizací doprovodit, a to jak z místních MŠ, tak ZŠ a samozřejmě ho i z kroužku vyzvednout a dohlídat až do 18 hod v našich prostorech – podle toho, jak to potřebujete Vy v rámci svého pracovního procesu. Chcete-li službu doprovodů využít nebo máte-li jakýkoliv dotaz k jejich fungování, dotaz ke kroužkům, nebo se k nám chcete jen tak přijít podívat – srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří s doprovodným programem.

Kdy? Kde?
5. 9. v čase 15–18 hod., Riegrova 600
V rámci Dne otevřených dveří máme pro Vás a Vaše děti připravenou prezentaci našich kroužků Malý divadelník, Yamaha a Výtvarné tvoření pro větší.
REZERVUJTE SE NA SLUŽBU DOPROVODŮ! REZERVUJTE SE NA NAŠE KROUŽKY!
Představí se Vám také rodinný podnik Dobrotárna se svojí nabídkou drobného občerstvení. Těšíme se na Vás.

A co je nového? Některé naše kroužky mají nové lektorky, které se Vám moc rády představí – všechny výtvarné dílny, pondělní pro nejmenší (Výtvarka v Zahradnické), středeční pro větší (Šikovné ručičky v Zahradnické) i pro největší (Výtvarné tvoření v Riegrově). První dvě jsou již tradiční, třetí kroužek je zcela nový a nahrazuje Výtvarný kroužek s prvky artefiletiky, který již nebude. Výtvarné tvoření povede vystudovaná výtvarnice Kristýna Krsková. Neváhejte se přihlásit.

Nový formát bude mít také dřívější Výtvarně-dramatický kroužek se Zdeňkou Jirsovou, který naleznete v úterý v Riegrově pod názvem Malý divadelník, stále s naší populární Zdeňkou. Nový formát má také jóga, která zůstává s paní lektorkou Zdeňkou Dubnou v úterý, ale rozdělila se na Jógu pro děti a Teen jógu pro slečny; jóga pro rodiče s dětmi tak již na programu nebude. Ve čtvrtek je pro Vás zcela nově a pravidelně připraveno Kostičkohraní s Bricks4Kidz s Terezou Hyrákovou. Nová je také lektorka AJ pro rodiče – Michala Holasová i lektor AJ s rodilým mluvčím.

Nesmíme zapomenout ani na to, že se mění čas Povídálka pro děti s poruchami řeči (středa 13–14) i místo, kde bude probíhat; stejně jako páteční Logopedickou prevenci je možné se nyní vzdělávat u paní Plívové v jejích prostorách na Královické 544. Stále je také možné využívat nácviky v rámci Grafomotoriky s paní Schreiberovou a ostatní poradenské služby včetně relativně nové služby dětského psychologa.

Věříme, že Vás naše nabídka zaujala a že se budeme, ať už pravidelně, nebo nepravidelně, potkávat a že budete s našimi službami spokojeni.
Těšíme se na Vás a Vaše děti.
Váš Brandýský Matýsek