Program kroužků 2023/2024

Vážení rodiče,
září se neodvratně blíží a s ním i naše nabídka volnočasových aktivit pro Vás a Vaše děti na školní rok 2023/2024. Dovolte nám je představit – a že je opravdu co představovat. Novinek je tentokrát opravdu hodně!

Pojďte se ponořit do nabídky našich aktivit a vybírejte. Vše jsme připravovali s láskou a péčí, věříme, že si, resp. svým dětem, vyberete.

KROUŽKY
V herně v Zahradnické ulici probíhají již tradičně především kroužky pro nejmenší děti, bez předchozí rezervace. K těmto kroužkům již klasicky patří Hudební Matýsek (pondělí) a Výtvarná dílna (čtvrtek). Oba kroužky jsou již známé, etablované a oblíbené, lektorky s námi pokračují, za což jsem rádi. Nadále můžete s dětmi navštěvovat kroužek Šikovné ručičky, nebo nově se přihlásit na kroužek Smyslové hraní, na kterém budete společně s lektorkou cíleně rozvíjet všechny smysly svých dětí. Další novinkou v herně je kroužek Hrátky s knížkami. Jedná se také o kroužek pro naše nejmenší, jehož cílem je setkávat se nad knížkami, rozvíjet slovní zásobu dětí a celkově tvořit si ke knížkám hezký vztah – užijete si spoustu zábavy dramatizací knížek a interakcí. Vzhledem k velkému zájmu rozšiřujeme o další skupinu AJ pro děti hravě.

Pokračujeme v kroužku Keramika se Stáňou a také v zavedeném Cvičení kojenců/batolat během úterního dopoledne a částečně i v brzkém odpoledni. S Janou se můžete potkat také v rámci čtvrtečního Cvičení dětí U Karla nebo při plavání ve Sportcentru. Pokračujeme také v setkávání Svépomocné skupiny Maminky s miminky, a to vždy 1. pátek v měsíci. V době otevírací doby herny můžete navštívit hernu, pobýt s dětmi v milém prostředí, bez žádného speciálního programu, třeba jen s dobrou kávou.

Další kroužky probíhají v jiných prostorách a jsou pouze s předchozí rezervací. V ulici Riegrova znovu otevíráme Hrátky s flétničkou, Malého divadelníka, Teraristiku, Výtvarné tvoření a Hrátky se slovíčky. Nově nabízíme kroužek Malý cestovatel, věříme, že se bude dětem líbit. Kroužek bude nejen o tvoření, ale o poznávání, bude zábavný i poučný a děti získají hravou formou mnoho nových informací a zážitků.

Velkou změnou a novinkou je otevření dalších prostor v ulici Vrbová (Výměník), kde bude sídlo odpoledního klubu Gepardi. Zde otevíráme také hned několik nových i „starších“ kroužků. Jejich společným jmenovatelem je fakt, že jsou určeny především pro školní děti. Konkrétně se jedná o ČJ pro děti s odlišným mateřským jazykem, kroužek pro malé tvořivé slečny Malá tvořilka nebo Malý šikula pro změnu pro kluky. Bude zde také oblíbená a vyhledávaná AJ pro děti s rodilým mluvčím a rovněž pravidelně 1. pátek v měsíci se budeme snažit připravit pro Vaše děti zajímavý a poutavý odpolední program. Věříme, že nás někdy navštívíte.

V loňském roce jsme nabídli našim osmákům kroužek Na přijímačky zlehka, letos v něm budeme vzhledem k minulé pozitivní zkušenosti pokračovat. Novinkou je kurz Na přijímačky zostra, který je určen žákům 9. tříd. Jedná se o intenzivní přípravu na přijímací řízení na střední školu.

Do nových prostor se přesouvá rovněž AJ pro maminky pod vedením Míši Holasové. Pro maminky jsme nově připravili Běhání pro maminky (úterý odpoledne a/nebo pátek dopoledne). Pro dopolední kurz, je možné využít hlídání dětí v prostorách Výměníku (ulice Vrbová).Více informací najdete zde.

Beze změn zůstávají kroužky v dalších prostorách – Tanečky, Hudebně taneční kroužek pro rodiče s dětmi, který nabízíme od pololetí minulého roku, Jóga pro děti s prvky muzikoterapie a Jóga pro starší děti s prvky muzikoterapie, těšíme se na ně. Navíc nově otevíráme kroužek Cirkusové hrátky – Tanec s obručí, který je určen dětem od 7 let a bude probíhat v pondělí v tělocvičně U Karla. Tento neotřelý a originální kroužek zavede děti do světa žonglování, obručí, stuh a jiného náčiní a bude plný pohybu.

Pokračujeme také s kroužkem Plavání pro děti od 3 let, Kondičním plaváním pro dospělé a Cvičením ve vodě. Prostory ve Sportcentru se osvědčily a lektorky Jana s Martinou se na Vaše děti již těší. Hodiny plavání s Janou Burešovou (pro starší děti) na Fakultě rozšiřujeme o další skupinu. Plavání je prima, lektorky bezvadné, přijďte vyzkoušet.

Doufáme, že se Vám naše nabídka líbí a že si vyberete. Již nyní můžete svým dětem rezervovat kroužky na našich www stránkách.

ZÁPISY NA DOPROVODY/KLUB GEPARDI
Rádi vám pomůžeme také s doprovody dětí na kroužky a jiné aktivity. Zápis proběhne dne 7. 9. 2023 od 15 do 18 hod., v nových prostorách na adrese Vrbová 1938 v Brandýse nad Labem. Přijďte se podívat, bude připraven bohatý program!

A chcete-li službu doprovodů využít, máte-li jakýkoliv dotaz k jejich fungování, dotaz ke kroužkům nebo se k nám chcete jen tak přijít podívat, jste srdečně zváni! A volná místa stále hlásí odpolední klub Gepardi určený pro zájemce místo družiny nebo jako přestupní stanice při čekání na kroužky apod.

Těšíme na Vás, Vaše děti a celý následující školní rok.

Váš Brandýský Matýsek

Rozdělení kroužků podle věku dětí:

kroužky pro děti do 4 let

 

kroužky pro děti od 4 do 7 let

 

kroužky pro děti od 8 do 14 let

Programový leták ve formátu pdf ke stažení najdete zde.