Náš tým

  Jitka Richterová

  ředitelka MŠ a učitelka ve třídě Žirafky

  Jitka je mámou dvou dcer a syna, od dětství hraje a také trénuje basketbal, 14 let vedla cvičení pro rodiče s dětmi, od roku 2010 je učitelkou v MC Brandýský Matýsek a následně v MŠ Brandýský Matýsek. Absolvovala kurzy Respektovat a být respektován, lektor splývavého čtení SFUMÁTO, vystudovala obor Předškolní a mimoškolní pedagogika, absolvovala mnoho dalších kurzů úzce spjatých s výchovou a vzděláním předškolních dětí. Vzhledem ke sportovnímu založení Jitky, mají děti ve třídě Žirafky sportovní překážkovou dráhu téměř každý den.

  Práce s dětmi je mé poslání a radost. Každé dítě je jedinečné a to mě baví.

    Iva Novotná

    učitelka ve třídě Žirafky

    Po několika letech v kanceláři se díky svým třem dětem dostala do dění Brandýského Matýska, kde postupně prošla od služeb v herně, organizování bazárků až k lektorování v dopoledním klubu Opičky. Odtud vedla cesta k absolvování kurzu Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a pokračovala studiem předškolní a mimoškolní pedagogiky. Několik let byla koordinátorkou a lektorkou dětské skupiny Brandýského Matýska. Když má chvilku, ráda vyrazí do přírody na delší túru, otevře knihu nebo si jde zaplavat. Od malých dětí v létě ráda odskočí na pobytový tábor.

      Zdeňka Jirsová

      učitelka ve třídě Lvíčata

      Zdeňka je hrdá maminka synka a dcerky. Na rodičovské dovolené se jí díky Matýsku splnil sen pracovat s dětmi – nejprve jako lektorka výtvarného a hudebního kroužku a následně jako provozní. Nyní studuje předškolní pedagogiku.

        Lucie Vaňousková

        učitelka ve třídě Lvíčata

        Jsem maminkou Kryštofa a Veroniky. Díky nim znám dobře holčičí i klučičí svět. Vystudovala jsem předškolní a mimoškolní pedagogiku a v oboru pracuji od roku 2012. Absolvovala jsem lektorský kurz v mezinárodním programu (Masáže dětí do škol). Ve volném čase vedu dramatický kroužek, tvořím svíčky a užívám si přírodu společně se svou rodinou.

          Tereza Vopičková

          asistentka pedagoga

          Vystudovala SOŠ ekonomickou. V oboru pracovala 10 let. Po narození dcery se jí však otevřel jiný a pro ni mnohem zajímavější svět. Začala se zajímat o výchovu a moc ji to zaujalo. Stále víc a víc zjišťovala, kolik nových a úžasných metod pro kvalitní rozvoj dítěte existuje. Zjistila, že ji naplňuje vést a učit děti, a tak začala snít o asistentce pedagoga. Příležitost pracovat jako asistentka dostala v Brandýském Matýsku. S radostí ji přijala a absolvovala kurz „Asistentka pedagoga“ a kurz „Logopedický asistent“. Práce s dětmi ji natolik pohltila, že nastoupila na studium předškolní pedagogiky. V rámci Brandýského Matýska vedla několik let kroužek Tanečky. Nyní vede kroužek Hrátky se slovíčky.

            Zuzana Štědrá

            hlavní provozní

            Zuzka je maminkou dvou dcer, které se aktivně věnují tanci. Starší dcera je stálou praktikantkou na příměstských táborech.

              Alena Nováková

              provozní

              Vystudovala SUŠ Václava Hollara v Praze. Kreativita a design ji provází celý život. Obklopuje ji klučičí svět, jelikož má tři syny a dva vnuky.

               Všechny učitelky se průběžně vzdělávají a účastní se nejrůznějších seminářů a kurzů souvisejících s výchovou a vzděláváním dětí v předškolním věku.